njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
Kosovė

Thaci - Hejd, diskutime per Kosoven
LONDER - 26 korrik ( REL ) - Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė takuar sot nė Londėr me sekretarin pėr Punė tė Jashtme tė Mbr...
Me shume »

KS i OKB-se, diskutojme per Kosoven
PRISHTINĖ - 14 Maj 2012 - Kėshilli i Sigurimit i Kombeve tė Bashkuara diskuton sot pėr zhvillimet e fundit tremujore nė Kosovė, ndėrsa material bazė do tė jetė raporti i sekretarit tė Pėrgjithshėm tė OKB-sė, Ban Ki-mun. ...
Me shume »

Kosove, dy te arrestuar per korrupsion
PRISHTINE - 2 prill 2012 ( REL ) - Policia e Kosovės ka arrestuar dy persona nė lidhje me njė hetim pėr korrupsion. ...
Me shume »

Me 3-4 prill vizitojne Kosoven kongresmenet amerikane
PRISHTINE - 2 prill 2012 ( REL ) - Njė delegacion i Kongresit Amerikan, i udhėhequr nga kongresisti Dejvid Drajer, do ta vizitojė Kosovėn mė 3 dhe 4 prill....
Me shume »

Serbet i dorezojne EULEX dy policoet kosovare
PRISHTINE - 2 prill 2012 ( REL ) - Dy policėt kosovarė, tė cilėt u arrestuan tė shtunėn nga xhandarmėria serbe nė zonėn nė afėrsi ...
Me shume »

Shkup-Prishtine, reagime per sulmin mbi ambasaden maqedonase
PRISHTINE/SHKUP - 17 mars 2012 ( alblink.com ) - Vetem pak ore pas sulmeve ndaj ambasades maqedonase ne Prishtine, reagojne dhe distancohen strukturat politike dhe diplomatike te te dy vendeve. Burimet zyrtare nga Ministria e Punėve tė jashtme e Kosovės thone se e ko...
Me shume »

Vdekja e Voglit, Jahjaga ngushellon Topin
PRISHTINE - 21 shkurt 2012 ( REL ) - Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga, e ka ngushėlluar presidentin e Shqipėrisė, Bamir Topi, me rastin e vrasjes sė njė ushtari tė Shqipėrisė nė misionin paqeruajtės nė Afganistan, ka njoftuar presidenca e Kosovės. ...
Me shume »

Klinton, Thacit: Mbeshtesim Kosoven
PRISHTINE - 21 shkurt 2012 ( REL ) - Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka rikonfirmuar edhe njėherė se Republika e Kosovės do tė ketė mbėshtetje tė parezervė nga Shtetet e Bashkuara, nė implementimin e agjendės evro-atlantike. Kėto komente ajo i bėri gjatė bisedės sė sotme telefonike me kryeministrin Hashim Thaēi, ka njoftuar kryeministria e Kosovės ...
Me shume »

Hoxhaj ne OKB: Kosova shtet i papavur
PRISHTINĖ/NJU JORK - 9 Shkurt 2012 - \"Sot Kosova ėshtė njė shtet i pavarur, i njohur nga 85 shtete dhe askush nuk mund ta ndalė rrjedhėn e historisė, tha minsitri i Jashtėm kosovar, Enver Hoxhaj nė minutat e fundit tė seancės sė Kėshillit tė Sigurimit (KS) tė OKB-sė...
Me shume »

Kosove-SHBA, thellim bashkepunimi ne fushen e mbrojtjes
PRISHTINE - 8 shkurt 2012 ( REL ) - Ministri i Brendshėm i Kosovės, Bajram Rexhepi, ka pritur nė takim njė delegacion nga Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve tė Bashkuara, i kryesuar nga zėvendėssekretarja e Mbrojtjes, Sellest Uollender....
Me shume »

Raporti Dik Marty ne raportin e OKB per Kosoven?
STRASBURG - 6 shkurt 2012 ( REL ) - Ēėshtja e dyshimeve pėr trafikim me organe njerėzore gjatė luftės nė Kosovė, e cila nė vitin 2010, tronditi opinionin publik nė vend, rajon dhe botė duket se do tė riaktualizohet sėrish kėtė javė. Raporti i hetimeve tė bėra nga task forca speciale pėr akuzat qė dolėn nga raporti i pėrfaqėsuesit tė Kėshillit tė Evropės, Dik Marti, do tė jetė pjesė e raportit pėr Kosovėn ...
Me shume »

Pacolli: Gana njeh Kosoven
PRISHTINE - 23 janar 2012 ( REL ) - Republika e Ganės e ka njohur Republikėn e Kosovės, ka njoftuar sot Zyra e zėvendės kryeministrit tė parė tė Kosovės, Behgjet Pacolli....
Me shume »

Protestat, arrestohen aktiviste te Vetevendosja
PRISHTINE - 14 janar 2012 ( REL ) - Forcat e policisė sė Kosovės kanė filluar aksionin pėr shpėrndarjen e turmės sė mbledhur nė kryqėzimin rrugor midis Podujevės dhe Merdares. ...
Me shume »

Vetvendosja: Arrestohet Albin Kurti
PRISHTINE - 14 janar 2012 ( REL ) - Policia e Kosovės ka arrestuar liderin e Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurtin, ka bėrė tė ditur kjo Lėvizje nė rrjetin social, Facebook...
Me shume »

Jahjaga: Vetevendosja, te mos bllokoje rruget
PRISHTINE - 13 janar 2012 ( REL ) - Presidentja e Republikės sė Kosovės, Atifete Jahjaga, u ka bėrė thirrje “tė gjithė qytetarėve tė mos bllokojnė rrugėt, tė mos bllokojnė vendkalimet kufitare tė Republikės sė Kosovės me shtetet e tjera dhe tė mos pengojnė qarkullimin e lirė tė njerėzve dhe tė mallrave”. Nė njė deklaratė tė lėshuar nga kabineti pėr informim i zyrės sė presidentes ...
Me shume »

Kosova, me strategji antikorrupsion
PRISHTINĖ - 13 Janar 2012 - Lufta kundėr korrupsionit dhe krimit tė organizuar do te mbetet dhe ne ardhmen njė nga prioritetet kryesore tė qeverisė dhe tė gjitha institucioneve sė Republikės sė Kosovės...
Me shume »

Thaci denon dhune serbe ndaj KFOR-it
PRISHTINĖ - 24 Nėntor - Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, nė njė deklarate dėnoi dhunėn e ushtruar ndaj ushtarėve paqeruajtės tė KFOR-it nga ana e strukturave kriminale nė pjesėn veriore tė Kosovės. ...
Me shume »

Mitrocive, shperthim prane Tre Rrokaqiejve
PRISHTINE - 24 nentor ( REL ) - Njė shpėrthim ėshtė regjistruar tė kenė zėnė vend disa minuta pas mesnatės nė afėrsi tė “tre rrokaqiejve”, nė veri tė Mitrovicės duke i dėmtuar tri automjete, njoftoi policia rajonale e kėtij qyteti. ...
Me shume »

SHBA - Kosove, memorandum mirekuptimi
PRISHTINE - 21 nentor ( REL ) - Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga, dhe ambasadori amerikan nė Kosovė, Kristofer Dell, sot do tė nėnshkruajnė njė Memorandum tė mirėkuptimit, me tė cilin administrata e Shteteve tė Bashkuara e thekson pėrkushtimin pėr t’i ndihmuar institucionet e Kosovės, nė ndėrmarrjen e reformave, qė mėtutje...
Me shume »

Serbet bllokojne autokolonen e KFOR-it
MITROVICE - 7 nentor ( REL ) - Njė konvoj i automjeteve tė rėnda tė KFOR-it ėshtė ndaluar tė shkojė nė drejtim tė urės sė Llozishtes, pėr tė cilėn misioni paqerujatės i NATO-s, ka thėnė ditė mė parė se ka nevojė pėr riparime. ...
Me shume »

EULEX denon trafikantin e droges
PRISHTINE - 4 nentor ( REL ) - Tė enjtėn, njė trup gjykues i kryesuar nga njė gjykatės i EULEX-it nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė, shpalli fajtor njė person lidhur me trafikim tė drogės dhe krim tė organizuar, njoftoi EULEX-i. ...
Me shume »

Vrasja e Enver Zymberit, leshohen urdherarrestet
PRISHTINE - 30 tetor ( REL ) - Interpoli ka lėshuar fletėarrestimet pėr pesė serbė tė dyshuar rreth vrasjes sė pjesėtarit tė njėsitit special tė Policisė sė Kosovės, Enver Zymberi, i cili u vra mė 26 korrik, raportojnė mediat serbe ...
Me shume »

Barrikadat ne veri, 8 ushtare te KFOR-it te plagosur
MITROVICE - 20 tetor ( REL ) - Janė lėnduar tetė ushtarė tė KFOR-it nė aksionin e sotėm pėr heqjen e barrikadave nga rrugėt nė veri tė Kosovės. Nga Zyra pėr Informim e KFOR-it thuhet se njėri nga ushtarėt ėshtė lėnduar nga gazi lotsjellės, njė tjetėr nga tymi i madh, ndėrsa gjashtė tė tjerėt nga mjetet pėr shuarjen e zjarrit. KFOR-i ka nisur nė orėt e hershme tė mėngjesit njė aksion pėr heqjen e barrikadave nė rrugėt qė ēojnė nė pikėn kufitare 31, nė Bėrnjak ...
Me shume »

Mitrovice, rruget ende te bllokuara
PRISHTINĖ - 18 Tetor - Nė veri tė Kosovės grupe serbėsh vazhdojnė tė qėndrojnė nė barrikada, duke shtuar numrin nga mėngjesi i sotėm, nga ura kryesore mbi lumin Ibėr nė qytetin e Mitrovicės nė rrugėt drejt dy vendkalimeve kufitare, ndėrsa nuk ka lėvizje tė mjeteve tė paralajmėruara tė KFOR-it...
Me shume »

Thaci: Vizat, do te permbushim kushtet ne kohe rekord
PRISHTINĖ, 14 Tetor -Kryeministri Hashim Thaēi tha tė enjten, nė mbledhjen e qeverisė sė Kosovės se, \"lajmi pėr nisjen e dialogut mes Kosovės dhe Komisionit Europian...
Me shume »

Kosove, varroset Remzi Salihu
PRISHTINE - 4 tetor ( VoA ) - Nė Prishtinė sot ėshtė ditė zie nė shenjė nderimi pėr drejtorin e drejtorisė sė arsimit tė komunės sė Prishtinės Remzi Salihu, i cili u vra dje nė vendin e tij tė punės. Ceremonisė sė varrimit tė ...
Me shume »

Malmstrom: Kosova, progres per vizat
OHER - 4 tetor ( REL ) - Kosova, qytetarėt e sė cilės janė tė vetmit nė Ballkan, qė ende u duhen viza pėr udhėtim nė Bashkimin Evropian, ka bėrė progres tė rėndėsishėm nė bisedimet me Brukselin pėr liberalizim tė vizave, tha komisionarja e BE-sė pėr ēėshtje tė brendshme, Sesilia Malstrom. ...
Me shume »

OBSE denon sulmet ne veri
VJENE - 29 shtator ( REL ) - Kryesuesi i OSBE-sė, Audronius Azubalis, njėherėsh ministėr i jashtėm i Lituanisė, ka shprehur keqardhje pėr dhunėn nė veri tė Kosovės....
Me shume »

Mallrat e Kosoves futen ne Serbi
PRISHTINE - 25 shtator ( REL ) - Doganat e Kosovės bėjnė tė ditur se kanė kaluar katėr kamionėt e parė me dokumentacion tė Kosovės nė Serbi....
Me shume »

Thaci takon Ashton ne Nju Jork
NJU JORK - 24 shtator ( REL ) - Nė kuadėr tė takimeve me diplomatėt ndėrkombėtar nė Nju Jork, kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, zhvilloi gjatė sė premtes edhe njė takim me shefen e diplomacisė evropiane, Kethrin Eshton....
Me shume »123456789101112131415
1617181920
© Copyright: Alblink 2008