njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
Maqedoni

Maqedoni, prangosen dhunuesit e nxenesve
SHKUP - 10 mars 2012 ( REL ) - Ministria e Punėve tė Brendshme e Maqedonisė ka njoftuar ndalimin e personave qė tė mėrkurėn sulmuan rreth 15 nxėnės shqiptarė...
Me shume »

I ftohti, viktima ne Europen Lindore
PRAGE - 31 janar 2012 ( REL ) - Dhjetėra persona kanė humbur jetėn nga tė ftohtėt nė Evropėn Qendrore dhe Lindore. Tridhjetė njerėz raportohet tė kenė vdekur nė Ukrainė, vetėm nė pesė ditėt e kaluara ...
Me shume »

Arifi, shqiptarja qė theu akullin Athinė-Shkup
ATHINE – 25 janar 2012 ( alblink.com ) - Ka qenė shqiptarja Teuta Arifi, zv/kryetare e keshillit tė ministrave tė Maqedonisė qė pas shumė vitesh ngerēi nė marrėdhėniet midis Maqedonisė e Greqisė, ka zhvilluar takimin e parė zyrtar nė nivel tė lartė nė kryeqytetin grek. Arifi u prit sot nė mesditė nga homologu i saj grek, Theodhori Pangalos, ku zhvilluan njė takim mjaft produktiv, nė favor tė pėrmirėsimit tė marrėdhėnieve tė ngrira prej shumė vitesh midis dy vendeve. Identiteti i prejardhjes sė hershme, me origjinė shqiptare, i dy personaliteteve tė larta...
Me shume »

Kiro Gligorov ndahet nga jeta
SHKUP - 2 janar ( REL ) - Ka ndėrruar jetė Kiro Gligorov, presidenti i parė maqedonas i zgjedhur nė mėnyrė demokratike. ...
Me shume »

BE riperterin regjimin preferencial te tregtise me Ballkanin
BRUKSEL - 30 dhjetor ( REL ) - Bashkimi Evropian ka ripėrtėrirė sot preferencat tregtare me Ballkanin Perėndimor deri nė vitin 2015, duke iu dhėnė pothuaj tė gjitha produkteve tė rajonit qasje tė lirė brenda bllokut nė periudhėn katėrvjeēare....
Me shume »

Fule, javen tjeter ne Shkup per raportin e Progresit
SHKUP - 3 shtator ( DW ) - Maqedonia ėshtė nė pritje tė progres-raportit tė Komisionit Evropian pėr vitin 2011. Nė bazė tė kėtij raporti varet edhe caktimi i datės sė fillimit tė negociatave tė anėtarėsimit nė BE...
Me shume »

Maqedoni, kujtohet 10-vjetori i Ohrit
SHKUP - 12 gusht ( rel ) - Nė Ohėr ka filluar menifestimi kryesor i shėnimit tė 10-vjetorit tė Marrėveshjes sė Ohrit, qė i dha fund konfliktit tė armatosur nė Maqedoni....
Me shume »

Maqedoni, te shtunen mbyllen tri gazeta
SHKUP - 1 korrik ( REL ) - Tri gazeta tė pavarura tė Maqedonisė, pritet tė mbyllen tė shtunėn ...
Me shume »

Maqedoni, konstituohet Kuvendi
SHKUP - 25 qershor ) REL ) - U konstituua Kuvendi i ri i Maqedonisė. Nė bazė tė marrėveshjes ndėrmjet dy partive fituese tė zgjedhjeve, posti i kryeparlamentarit do t\'i takojė partisė maqedonase, VMRO-DPMNE, ndėrsa partia shqiptare, BDI, nė Qeverinė e re do tė ketė dy poste tė zėvendėskryeministrave, pesė ministri, nė mesin e tė cilave edhe Ministrinė e Mbrojtjes. ...
Me shume »

Maqedoni, arrestohet Lube Boshkovski
SHKUP - 6 qershor ( REL ) - Kryetari i partisė “Tė Bashkuar pėr Maqedoninė”, Lube Boshkovski ėshtė arrestuar nė Shkup nė njė aksion tė njėsiti policor pėr ndėrhyrje tė shpejtė ...
Me shume »

Zgjedhjet ne Maqedoni, kryeson VMRO-DPMNE
SHKUP - 6 qershor - MIA - Nga tė dhėnat e pėrpunuara pėr 2.488 qendra votimi, ose 82,60 pėr qind e totalit, nė zgjedhjet e parakohshme parlamentare nė Maqedoni, udhėheq koalicioni i kryesuar nga VMRO-DPMNE me 331.028 vota ...
Me shume »

Maqedoni, me 5 qershor votime
SHKUP - 5 qershor -MIA - Presidenti i Maqedonisė, Gjorge Ivanov u kėrkoi qytetarėve qė nė zgjedhjet e parakohshme parlamentare tė se dieles te votojne nė mėnyrė dinjitoze pėr tė konfirmuar maturinė demokratike...
Me shume »

Maqedoni, rreziku nga rikthimi i vizave
SHKUP - 25 maj ( RE ) - Qytetarėt e Maqedonisė edhe mė tej do tė mund tė lėvizin nė tė gjitha vendet e zonės Shengen pa viza, tha tė mėrkurėn zėvendėskryeministri i Maqedonisė pėr ēėshtje tė integrimeve, Vasko Naumovski...
Me shume »

Maqedoni, nis fushata zgjedhore
SHKUP - 16 maj ( REL ) - Partia kryesore opozitare e Maqedonisė, ka lansuar fushatėn e saj pėr zgjedhjet e parakohshme qė do tė mbahen mė 5 qershor, me bindjen se do t’i jepet fund bllokimit disa mujor politik tė shtetit, i cili shpreson pėr anėtarėsim nė Bashkimin Evropian...
Me shume »

Thaci - Ahmeti, marreveshje per zgjedhje te lira
TETOVE - 4 maj ( VoA ) - Dy partitė mė tė mėdha shqiptare nė Maqedoni, Bashkimi Demokratik pėr Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare nėnshkruan njė marrėveshje pėr zgjedhje tė lira dhe tė drejta ...
Me shume »

Maqedonia mirepret vrasjen e Bin Laden
SHKUP - 2 maj ( REL ) - Maqedonia ka mirėpritur lajmin pėr vrasjen e kreut tė Al Kaedės, Osama Bin Laden...
Me shume »

Maqedoni, me 14 prill shperndahet Kuvendi
SHKUP - 11 prill ( REL ) - Kuvendi i Maqedonisė do tė shpėrndahet mė 14 prill kurse mė 5 qershor do tė mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Njoftimi u bė i ditur nga kryeparlamentari Trajko Veljanovski pas konsultimeve me grupet parlamentare, ku munguan ato tė opozitės ...
Me shume »

Kosove – Maqedoni, marreveshje per bujqesine
SHKUP – 24 mars ( OEK ) - Ministria e Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Zhvillimit Rural e Kosovės dhe Ministria e Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Ujėrave e Maqedonisė, nėnshkruan njė Memorandum Bashkėpunimi tė mėrkurėn nė Shkup ...
Me shume »

GJND seance degjimore per emrin e Maqedonise
SHKUP - 19 mars ) REL ) - Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė do tė mbajė dėgjime publike javėn e ardhshme, me qėllim zgjidhjen e kontestit 20-vjeēar ndėrmjet Greqisė dhe Maqedonisė, lidhur me emrin e ish-republikės jugosllave ...
Me shume »

Maqedoni, rriten cmimet e produkteve te naftes
SHKUP – 16 mars ( OEK ) - Derivatet e naftės prej sonte nė mes natė me ēmim tė ri edhe atė, benzina do tė shtrejtohet pėr 2,5 denarė, kurse dizeli 3 denarė pėr litėr, kėshtu vendosi sot komisioni Rregullator pėr Energjetikė(KRE) ...
Me shume »

Maqedoni, nuk arrihet marreveshja
SHKUP - 16 mars ( REL ) - Kryeministri Nikolla Gruevski, dhe lideri i opozitės maqedonase, Branko Cėrvenkovski, nuk arritėn marrėveshje lidhur me zgjedhjet e parakohshme ...
Me shume »

Maqedoni, nuk leviz ēmimi i bukės
SHKUP – 9 mars ( OEK ) - Grupacioni i Industrisė sė mullisėve dhe bukėpjekėsve nė Maqedoni paralajmėroi sot se nuk do tė ketė shtrenjtimet tė ēmimit tė bukės ...
Me shume »

Maqedoni, anulohet regjistrimi i popullsise
SHKUP - 8 mars ( REL ) - Ėshtė anuluar regjistrimi i popullsisė nė Maqedoni, i paraparė tė mbahet nga data 1 deri mė 15 prill ...
Me shume »

Maqedoni, ulet cmimi i naftes
SHKUP – 16 shkurt - Derivatet e naftės qė nga e marta nė Maqedoni kanė pėsuar ndryshime tė vogla tė shitjes me pakicė, ka njoftuar Komisioni Rregullator pėr Energjetikė...
Me shume »

Selmani refuzon bashkepunimin me Ahmetin
SHKUP - 12 shkurt ( Zhurnal ) - Para dy ditėve ėshtė realizuar njė takim ndėrmjet kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti dhe kryetarit tė DR-sė, Imer Selmani, ndėrsa takimi ishte realizuar me kėrkesė tė Ahmetit...
Me shume »

Maqedoni, Kantrimen shqetesim per shtetin ligjor
shkup - 10 SHKURT ( VoA ) - Zėvendės ndihmės sekretari amerikan i Shtetit pėr Euroazinė, Tomas Kantrimen shprehu sot shqetėsimin nė Maqedoni pėr ēėshtje qė kanė tė bėjnė me shtetin ligjor dhe lirinė sė shtypit ...
Me shume »

Maqedoni, vdes e mitura me AH1N1
SHKUP - 6 shkurt ( REL ) - Njė vajzė tetėvjeēare nė Shkup ka vdekur nga pasojat e infektimit me virusin A-H1N1, kanė njoftuar autoritetet spitalore ...
Me shume »

Maqedoni, prodhuesit e duhanit bllokojne kufirin me Greqine
SHKUP - 5 janar ( REL ) - Disa qindra prodhues tė duhanit nė Maqedoni e kanė bllokuar sot kufirin me Greqinė, nė shenjė proteste pėr ēmimet e caktuara nga qeveria pėr prodhimet e tyre ...
Me shume »

Ahmeti turne sqarues ne baze
TETOVE - 28 dhjetor ( BBC ) - Nė Maqedoni partia shqiptare nė qeveri BDI ėshtė duke ndėrmarrė takime me qytetarė ...
Me shume »

Arrestohet Ramkovski i A1
SHKUP - 24 dhjetor ( BBC ) - Nė Maqedoni policia ka konfirmuar se ėshtė arrestuar pronari i televizionit A1, Velija Ramkovski...
Me shume »12345
© Copyright: Alblink 2008