njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
PR Kompani

HP Prezanton Fuqinė e tė Dhėnave tė Mėdha
LAS VEGAS, 11 Qershor, 2013 — HP ka njoftuar zgjerimin e portofolit tė tė dhėnave tė mėdha, krijuar pėr t’i dhėnė mundėsinė kompanive tė depėrtojnė nė tė dhėnat e tyre dhe tė japin rezultate nė kohė-reale. ...
Me shume »

Tri Ditė tė Kulturės Japoneze nė Tiranė
Tirane, 6 Qershor 2013 – Nė tre netė, nga 5-7 Qershor, Tiranės i ofrohet njė mozaik i shkėlqyer i artit dhe kulturės Japoneze pėrmes muzikės, letėrsisė dhe filmit. “Ditėt e Kulturės Japoneze”, organizuar nga Art Kontakt me mbėshtetjen e Japan Tobacco International (JTI), sjellin pėr publikun shqiptar mbrwmjen koncertale me Orkestrwn Ballkanike tw Dhomws, mbrwmjen artistike me aktoren e mirwnjohur Ema Andrea dhe “Tokyo Story” ...
Me shume »

Moonshot, server i ri i HP per Qendrat gjigande te te dhenave
PALO ALTO, Californi - 8 Prill 2013 — HP sot zbuloi sistemin e parė nė botė tė vlefshėm nė treg HP Moonshot, duke ofruar infrastrukturė tė re pėr logjistikė mė tė leverdisshme, qė do tė thotė pėrdorim deri nė 89% mė pak tė energjisė, 80% mė pak hapėsirė dhe kosto 77% mė tė ulėt, krahasuar mė serverat tradicional. ...
Me shume »

JTI Certifikohet “Punėdhėnėsi mė i Mirė nė Europė” pėr vitin 2013
TIRANE - 27 mars 2013 ( Comport ) - Instituti CRF, organizata qė qėndron pas projektit “Top Employers” (Punėdhėnėsi mė I mirė) njoftoi se Japan Tobacco International ėshtė certifikuar si “Punėdhėnėsi mė I mirė nė Europė pėr vitin 2013”. ...
Me shume »

Pesė mite mbi teknologjinė cloud
Tiranė, 7 Mars 2013 ( HP ) - Edhe pse ka njė tendencė pėr tė mbi-reklamuar informatikėn cloud, ajo, nė tė vėrtetė, ka disa pėrparėsi. Tė pėrvetėsosh cloud-in nė rastet kur njė biznes ka vėrtet nevojė pėr tė, mund tė shpejtojė shumė kthimin e fitimeve dhe tė ulė ndjeshėm kostot. Por, tė pėrvetėsosh cloud-in do tė thotė tė lėsh mėnjanė reklamat pėr tė gjetur zgjidhjen e vėrtetė...
Me shume »

HP zgjeron lidershipin nė infrasrukturat konvergjente
LAS VEGAS, 19 Shkurt 2013— HP shdaqi risitė e reja tė cilat forcojnė edhe mė shumė portofolin e Infrastrukturės Konvergjente HP. ...
Me shume »

HP hap qendra tė reja ekselence pėr programimin e memorjes sė brendshme
PALO ALTO - Kalifornia 10 Janar 2013 — HP sot prezantoi hapjen e Qendrave tė reja tė Ekselencės (QE) pėr informatizimin e memorjes sė brendshme, e cila i jep mundėsi sipėrmarrjeve tė kontrollojnė nė kohė reale tė dhėnat mbi transaksionet, nė mėnyrė qė tė pėrmirėsojnė proceset e biznesit duke zvogėluar rreziqet. ...
Me shume »

SGS Automative Albania dhe Policia Rrugore masa per kontrollin e mjeteve
TIRANE - 18 dhjetor 2012 - Drejtori i Pergjithshem i Policise Rrugore Shkelzen Aliaj deklaroi se \"Policia Rrugore do te forcoje masat e kontrollit dhe te ndeshkimit per automjetet qe nuk e kane kryer kontrollin e tyre teknik, sidomos gjate periudhes se festave\" ndersa priti ne nje takim pune z. Alex Michael, drejtor i kompanise se koncensuar zvicerane SGS, qe realizon kontrollin e automjeteve ne Shqiperi...
Me shume »

HP Pėrforcon Fuqinė e tė Dhėnave tė Mėdha me Zgjidhjet e reja tė Informatizimit tė Optimizuar
FRANKFURT, Gjermani, 4 Dhjetor 2012 ( HP ) — HP sot promovoi Zgjidhjet e reja tė Informatizimit tė Optimizuar qė ndihmojnė ndėrmarrjet tė menaxhojnė, kuptojnė dhe veprojnė sipas rastit, shpejtėsisė dhe volumit tė tė dhėnave organizative nė mėnyrė qė tė cojnė nė maksimumin e “Kthimit nė Informacion”....
Me shume »

Japan Tobacco International, - nje tradite e re globale me rrenje japoneze
TIRANE - 7 Dhjetor 2012 - Njė spektakėl i rrallė i poezisė dhe kulturės japoneze u zhvillua tė premten nė mbrėmje nė Teatrin e Komedisė nė Tiranė, organizuar nga shoqatat Art Kontakt dhe Poeteka me mbėshtetjen e JTI....
Me shume »

Pėrmirėsimi i Performancės Trefishe tė Portfolios sė HP Integrity pėr Mjediset e Misionit-Kritik
PALO ALTO, Calif., 8 Nėntor 2012 – HP sot ka forcuar misionin e vet kritik Konvergjimi (bashkimi) i Portfolios sė Infrastrukturės me sistemin HP Integrity inovativ dhe tė pėrmirėsuar, HP-UX software dhe shėrbimet pėr perfomrancė tė trefishtė, (1) rrit elasticitetin dhe ofron mbrojtje tė investimit pėr ngarkesat kritike tė dislokuara nė dekadėn e ardhshme....
Me shume »

Jaka: Inkurajojme pranine e biznese turke dhe greke
TIRANE - 5 dhjetor 2012 ( DHTIT ) - Fjala e kryetarit tė Dhomės sė Tregtisė dhe Industrisė, Nikolin Jaka nė forumin e biznesit Shqipėri-Greqi-Turqi, Tiranė 5 dhjetor 2012...
Me shume »

HP Ofron njė Portfolio gjithėpėrfshirėse Kompjuterash Windows 8
GJENEVĖ, 25 Tetor 2012 — HP sot ka shfaqur detaje rreth vlefshėmrisė dhe ēmimeve pėr linjėn e re tė produkteve PC pėr konsumatorė dhe biznese tė cilat janė ndėrtuar pėr tė punuar me Windows 8 ...
Me shume »

HP Shpalos Tabletėn e Duhur pėr Bizneset
GJENEVĖ - 1 Tetor 2012 ( HP ) — HP sot prezantoi HP ElitePad 900, njė tablet qė harmonizaon dizajnin e bukur me elementėt teknologjik shumė cilėorė pėr ndėrmarrjet si edhe funksionalitetin dhe suportin...
Me shume »

HP demonstron zgjidhjet konvergjente nė Shqipėri
TIRANE - 26.9.2012 ( HP ) – Zgjidhjet e reja nė zhvillimet mė tė fundit nė virtualizim, sistemet konvergjente, sistemet cloud, infrastrukturė IT...
Me shume »

HP Te-Gjitha-ne-Nje me teknologji te avancuar Touch
GJENEVĖ, 10 Shtator 2012 ( HP ) — HP Sot prezantoi katėr kompjutera tė rinj tė-gjitha-nė-njė pėr konsumatorė, qė pėrmbajnė risitė mė tė fundit tė teknologjisė touch ...
Me shume »

HP shfaq PC-tė e reja hybride multitouch dhe ultra-laptopėt
GJENEVĖ - 30 Gusht 2012 ( HP ) — HP Sot prezantoi tre laptopė notebook pėr konsumatorė me ekrane multitouch, mes tyre edhe njė PC laptop hybrid tė dizenjuar nė mėnyrė unike i cili i jep konsumatorve mė shumė zgjedhje nė mėnyrėn se si do tė aksesojnė informacionet...
Me shume »

HP hedh ne treg PC dhe printera per nxenesit dhe studentet
GJENEVĖ/Zvicėr - 28 Gusht 2012 ( HP ) — HP sot shpalli portfolin e ri me printera tė cilėt kur lidhen me pajisjet mė tė fundit dhe PC-tė Ultrabook&Sleekbook u ofrojnė studentėve teknologjinė personale perfekte. Me vitin e ri shkollor qė po afron me shpejtėsi, kėto zgjidhje HP i pajisin studentėt me gjithēka qė u duhet pėr t’u kthyer nė shkollė me gjėra tė reja moderne. ...
Me shume »

HP fiton verdiktin e gjykatės pėr rastin e Itaniumit
PALO ALTO, Kaliforni, 1 gusht 2012 ( HP ) – HP ka lėshuar deklaratėn nė vijim si reagim ndaj vendimit tė sotėm tė propozuar nė procesin momental gjyqėsor me Oracle lidhur me platformėn Intel Itanium ...
Me shume »

HP zgjeron portofolin e kompjuterave Tė-Gjitha-Nė-Njė pėr biznes
GJENEVĖ - 9 Qershor 2012 ( H ) – HP ka zgjeruar portofolin e kompojuterave tė gjitha nė njė me profil biznesi duke ofruar besueshmėri tė lartė dhe siguri tė pėrmirėsuar me mė pak ndikim nė mjedis...
Me shume »

HP prezanton pajisje tė reja tė domosdoshme dhe moderne
GJENEVĖ/Zvicėr - 25 Korrik 2012 ( HP ) — HP sot ka shpallur daljen nė treg tė pajisjeve ideale pėr pėrdorues tė lidhur me dizajnin. Linja e re ka diēka pėr tė gjithė ...
Me shume »

HP publikon fuqinė e tė Dhėnave tė Mėdha
LAS VEGAS, 4 qershor 2012 ( HP ) – HP shpalli sot pėrmirėsimet e portofolios sė saj tė Zgjidhjeve tė Optimizimit tė Informatave, tė dizajnuar pėr tė ndihmuar organizatat pėr tė kapitalizuar eksplodimin e informatave, pėrfshirė tė dhėnat operative, aplikimit dhe makinat ...
Me shume »

HP mundėson Madagascar 3: Mė i kėrkuari i Europės
GJENEVĖ/Zvicėr - 8 Qershor 2012 ( HP ) — Fuqia e teknologjisė HP dhe gjenialiteti i kreativitetit tė DreamWorks Animation SKG, Inc janė kombinuar pėr t’i dhėnė audiencave njė shfaqje reale pėrmes animimit...
Me shume »

HP pėrmirėson sigurinė pėr Windows nė kompjuterat Thin Clients
GJENEVĖ, Zvicėr, 11 Qershor 2012 ( H ) – HP njoftoi sot se do t’u ofrojė klientėve zgjerimin e pėrdorimit pėr aplikimet touch nė shėrbime si firma dixhitale, shitjet dhe kioskat me vetė-shėrbim, duke ofruar Windows® Embedded Standard 7 Premium (ĖS7P) nė Kompjuterat Thin clients...
Me shume »

Sütaş, tani arrin edhe nė Maqedoni
ANKARA - 8 qershor 2012 - Sütaş, lideri i tregut tė produkteve tė qumėshtit nė Turqi, e ka kompletuar blerjen e fabrikės sė produkteve tė qumėshtit tė ndėrtuar nga Swedmilk nė kryeqytetin maqedonas. Presidenti i Sütaş Group Muharrem Yilmaz tha me kėtė rast: \'Ne synojmė tė kontribuojmė nė zhvillimin e tregut tė produkteve tė qumėshtit ...
Me shume »

Mbyllet konferenca e III-te nderkombetare e Investimeve te Huaja
Tiranė, Qershor 07, 2012/- Banka Islamike pėr Zhvillim (IDB) dhe Qeveria Shqiptare pėrmbyllėn tė enjten nė Tiranė njė Konference Nderkombėtare pėr Investimet e Huaja, e cila synoi t’u prezantonte tė ftuarve mundėsitė e tregut shqiptar dhe hapėsirat e tij ...
Me shume »

HP Ofron Stacionė Pune tė Lėvizshėm dhe Ekranė me Performancė tė Lartė
GJENEVĖ, Zvicėr 4 Qershor 2012 ( HP ) — HP prezantoi sot Stacionin e ri tė Punės HP Z220 dhe HP EliteBook i lėvizshėm, i paketuar me elementė pune tė besueshėm dhe profesional ...
Me shume »

JTI dhe Doganat nėnshkruajnė njė Memorandum Mirėkuptimi
Tiranė, Maj 30, 2012 ( Japan Tobacco International (JTI) ) – Japan Tobacco International (JTI), njė prodhues kryesues botėror i produkteve tė duhanit, nėnshkroi njė Memorandum MIrėkuptimi (MoU) me Administratėn Doganore tė Shqipėrisė ...
Me shume »

HP shpalos flotėn e re tė kompjuterave pėr biznese
SHANGHAI - 9 Maj 2012 ( HP ) — HP ka zgjeruar portofolin e kompjuterave lider tė kėsaj industrie, me mė shumė se 30 produkte tė ndėrtuara pėr tė pėrmbushur kėrkesat e pėrdoruesve ...
Me shume »

HP zgjeron ofertat e print dhe mobile pėr HP MagCloud
PALO ALTO/Calif. - 3 Maj 2012 ( HP ) — HP prezantoi tė rejat nė portofolin e HP MagCloud, me elementė qė i ofrojnė mundėsi pėrmirėsimi botuesve, si nė print ashtu edhe nė ofertat dixhitale ...
Me shume »123456789101112131415
16171819
© Copyright: Alblink 2008