njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
PR Libra

ILLUSTRATED DICTIONARY OF SYMBOLS IN eASTERN AND wESTERN ART
ILLUSTRATED DICTIONARY OF SYMBOLS IN eASTERN AND wESTERN ART -aUTORI jAMES hALL...
Me shume »

Shpėrbėrja e kombeve: Rend dhe kaos nė shekullin e njėzet e njė
PR LIBRI - 5 mars 2012 ( EMA ) - EMA, nė bashkėpunim me shtėpinė botuese “Dudaj”, ka kėnaqėsinė tė sjellė nė gjuhėn shqipe librin “Shpėrbėrja e kombeve: Rend dhe kaos nė shekull...
Me shume »

Botohet libri i Abate, Tė jetosh pa kufij dhe udhėtime tė tjera
PR LIBRI - 8 dhjetor ( Toena ) - Doli kėto ditė nė treg nga Shtėpia Botuese Toena libri mė i ri i shkrimtarit italian me origjinė arbėreshe Carmine Abate, me titull “Tė jetosh pa kufij dhe udhėtime tė tjera” ...
Me shume »

Vjen ne shqip Politika dhe Pasioni e Walzer
PR LIBRI – 19 shtator ( EMA ) - “Politika dhe Pasioni: Drejt njė liberalizmi mė Egalitar”, Michael Walzer ...
Me shume »

Linus sjell ne shqip Perandori i Iggulden
PR LIBRI - 29 korrik ( LINUS ) - Botohet libri “PERANDORI” Vdekja e mbretėrve i autorit CONN IGGULDEN ...
Me shume »

Amin Maalouf anetar i ri i Akademise Franceze
PR LIBRI - 24 qershor ( IDK ) - AMIN MAALOUF autori i librit tė sapobotuar nė shqip “ĒORODITJA E BOTĖS” nga Botimet IDK, bėhet anėtar i Akademisė Franceze. ...
Me shume »

Qaj e Qesh i Andrea Grill ne shqip
PR LIBRI - 1 qershor ( IDK ) - Botohet “QAJ E QESH” i autores austriake ANDREA GRILL ...
Me shume »

Toena riboton Berthama te Eir Plasarit
LIBRI PR - 5 maj ( Toena ) - Shtėpia Botuese Toena riboton dhe nxjerr nė treg romanin e autores sė re Eir Plasari, “Bėrthama”. Ky libėr ėshtė vjen me njė parathėnie tė z. Virgjil Muēi...
Me shume »

Albert Zholi, monografi per Kico Mustaqin
PR LIBER - 7 prill ( Toena ) - Shtepia Botuese Toena hodhi ne qarkullim monografine \"Kiēo Mustaqi - ministri i mbrojtjes midis dy sistemeve\" te autorit Albert Zholi ...
Me shume »

Eva Gavani me vellim te ri poetik
PR LIBER - 19 mars ( Toena ) - Shtėpia Botuese Toena, sjell pėr lexuesit romanin e parė, tė poetes dhe tregimtares Eva Gavani, “Tundimet e njė nate me hėnė”...
Me shume »

Toena, tjeter liber per Gandin
PR LIBER - 25 shkurt ( Toena ) - Shtepia Botuese Toena keto dite ka nxjerre ne qarkullim librin e autorit Ilir Hashorva \"Gandi - Filozofia dhe feja, gandizmi\" Pjesa II. Nderkohe ne qarkullim eshte edhe vellimi i pare \"Gandi - Jeta\" ...
Me shume »

Shahollari boton librin Veēori tė zhvillimit tė shtetit tė Mirėqėnies Sociale
PR LIBRI - 24 shkurt ( Ermal ) - Ju njoftoj se doli nga shtypi libri “Veēori tė zhvillimit tė shtetit tė Mirėqėnies Sociale”, 255 faqe, botim i EMAL ...
Me shume »

Martin Gray vjen ne shqip me liber te ri
PR LIBER - 21 shkurt ( Toena ) - Botimet Toena hedh nė qarkullim librin e autorit Martin Gray, Nė emėr tė tė gjithė njerėzve, ese. ...
Me shume »

Uk Bucpapaj sjell Historia e Lirise
LIBRI PR – 13 shkurt (QNK “Arbnori” ) - QNK “Arbnori” boton librin “Historia e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės” ...
Me shume »

Thomas Friedman me nje liber tjeter ne shqip
PR LIBRA - 31 janar ( IDK ) - Botohet nė shqip libri i fundit i THOMAS L. FRIEDMAN “E NXEHTĖ, E RRAFSHĖT DHE E MBIPOPULLUAR” ...
Me shume »

Tonea boton Shen Shiu te Bardhyl Londos
TIRANE - 27 nentor ( Toena ) - Shtėpia Botuese Toena ka nxjerrė nėpėr librari vėllimin me poezi tė poetit tashmė tė afirmuar Bardhyl Londo me titull \"Shėn Shiu\" ...
Me shume »

Nikoll Loka vjen me monografine per Preng Bide Doden
PR LIBRI - 14 nentor - Nikoll Loka jell monografine per dritehijet e dy here zevendeskryeministrit te Shqiperise, Preng Bibe Doden ...
Me shume »

Paul Auster vjen ne shqip me Libri i Iluzioneve
LIBRI – 12 nentor ( IDK ) – Shtepia Botuese IDK boton Pau Auster me “Libri i Iluzioneve. Perktheu Ines Konomi ...
Me shume »

Fitimtari ėshtė i vetėm i Coelho vjen ne shqip
LIBRI – 11 nentor ( Toena ) - Toena hedh ne qarkullim per here te pare ne kete Panair Libri romanin e ri te shkrimtarit te madh brazilian Paulo Coelho \"Fitimtari ėshtė i vetėm\"...
Me shume »

Lalymiere promovon lirbin e Alickaj ne frengjisht
PR LIBER – 16 tetor ( Toena ) - Nė kuadrin e veprimtarive vjetore kushtuar letėrsisė evropiane «Refleksion mbi Evropėn» Delegacioni i Komisionit Evropian nė Francė organizoi nė mjediset e Selisė sė Evropės nė Paris...
Me shume »

Toena sjell fjalorin Bullgarisht Shqip
PR LIBRI – 18 shtator ( Toena ) - Dolin nė qarkullim nga Shtėpia Botuese Toena, pas mė shumė se gjysmė shekulli, Fjalori bullgarisht-shqip me autor Enkele Hajnaj dhe redaktore Sofia Popova ...
Me shume »

Toena sjell J.M.G. Le Clézio me Refreni i urisė
PR LIBRI – 17 shtator ( Toena ) - Toena hedh nė qarkullim romanin e ri tė shkrimtarit J.M.G. Le Clézio - Refreni i urisė ...
Me shume »

IDK sjell Vrasja e Fundit te Anne Holt
PR LIBRI – 30 gusht ( IDK ) - Pas romanit “Atė qė meriton” tė botuar vitin qė shkoi, botimet IDK sjellin romanin e ri tė Anne Holt, “Vrasja e fundit” ...
Me shume »

Skanderbeg Books sjell tjeter liber te Lessing
LIBRI – 29 korrik ( Skanderbeg Books ) - Nderkohe qe fillon stina e veres, Kate Braun, nje grua terheqese, inteligjente, pesedhjete e pese vjece, e martuar dhe e lumtur, me nje shtepi ne Londren urbane dhe me tre femije te rritur, nuk ka ndonje arsye te pranoje se mund te ndryshoje dicka ne jeten e saj...
Me shume »

Bota Shqiptare sjell Konspiracioni boteror te David Icke
PR LIBRI – 1 korrik ( Bota Shqiptare ) - “Shoqėria jonė sundohet nga njerėz tė ēmendur, qė ndjekin qėllime tė sėmura. Mendoj se qeverisemi nga fanatikė me objektiva fanatike dhe ka mundėsi qė tė mė quajnė tė ēmendur vetėm pėr kėtė qė po quaj tani ...
Me shume »

Toena boton Sfidat e farmaceutikes te Dr. Kondaj
PR LIBRA – 4 qershor ( Toena ) - Shtėpia Botuese Toena ka nxjerrė nė qarkullim librin studimor “Sfidat e farmaceutikės” me autore dr. shk. Ruki Kondaj ...
Me shume »

Toena sjell ne shqip Njemije e nje net
PR LIBRI – 25 maj ( Toena ) - Shtėpia Botuese Toena ka nxjerrė nė treg librin me pėrralla “Njė mijė e njė net” tė ndarė nė tre vėllime ...
Me shume »

Stavri Skendo, me Studime Kulturore Ballkanike
PR LIBER – 24 maj ( IDK ) - Botimet IDK sjellin nė shqip veprėn e fundit tė botuar nga Stavro Skendi, njė ndėr figurat me tė rėndėsishme e mė interesante tė kulturės shqiptare ...
Me shume »

PERANDORI i Conn Iggulden vjen ne shqip
PR LIBRI – 14 maj ( Linus ) - Botimet Linus sjell ne shqip librin e Conn Iggulden me titull “Perandori” ...
Me shume »

Toena boton Rebeli i bajraqeve te Krasniqit
LIBRI – 6 maj ( Toena ) - Shkrimtari i njohur Sulejman Krasniqi sjell nė dritė njė roman tė ri me titull "Rebeli i bajraqeve" pas gati 10 vjetėsh nga botimi i romanit tė tij "Makthi i hijeve"...
Me shume »12
© Copyright: Alblink 2008