njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
Produktet BIO, prodhimet shqiptare ne vend te pare
Shtuar me date:2011-08-08 14:38:25

TIRANË - 8 Gusht - Shqipëria ka fituar vendin e parë me produkte "BIO" në Festivalin e 7-të Ndërkombëtar të Gastronomisë, "Perandoria e Shijeve Ndërkombëtare 2011", që u zhvillua në fund të muajit korrik në qytetin e Napolit Itali.

Ky trofe i jep të drejtën e organizimit të edicionit pasardhës të këtij Festivali, në vitin 2012 në Tiranë.

Në këtë festival konkuronin kuzhinat tradicionale nga 26 vende të botës. Ky çmim, tha Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli, tregon vlera të cilësisë ushqimore dhe të promovimit të saj në botë.

Ruli siguroi se në ‘Panairin e Agrobiznesit’ që do të mbahet në Shtator të këtij viti në Tiranë, do të ngrihet një pavion i pasaçëm për gatimin me ushqime "BIO".

Share on Facebook

Printo  
© Copyright: Alblink 2008