njofto
Advanced Poll
Kush jane fituesit e zgjedhjeve 2013
Partia Demokratike
PD + LSI + PDIU
Partia Socialiste
PS + AK + FRD
PS + LSI + AK + FRD
PS + AK + FRD + PDIU


View results
Version 2.08
 Kursi Ditor
USD / LEK 109.57
EUR / LEK 139.50
GBP / LEK 173.76
CHF / LEK 115.88
Ndryshimi i fundit: 16.11.2012
Pėr mė shumė

Interesat e Instrumenteve tė Bankės
Marre nga Banka e Shqipėrisė
Vdekja e Voglit, Jahjaga ngushellon Topin
Shtuar me date:2012-02-21 20:14:32

PRISHTINE - 21 shkurt 2012 ( REL ) - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka ngushëlluar presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, me rastin e vrasjes së një ushtari të Shqipërisë në misionin paqeruajtës në Afganistan, ka njoftuar presidenca e Kosovës.

“Me dhimbje të thellë e morëm lajmin se në Afganistan ra heroikisht kapiteni Feti Vogli”, thuhet në telegramin e zonjës Jahjaga, e cila ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta të saj, të institucioneve dhe të popullit të Kosovës.

Presidentja e Kosovës, poashtu, ka uruar që ushtari i plagosur shqiptar në Afganistan, Aleksandër Peçi, të shërohet sa më shpejt.

Ngushëllime kanë dërguar edhe zyrtarët e tjerë të lartë të Kosovës dhe përfaqësues të partive politike.Share on Facebook

Printo  
© Copyright: Alblink 2008